Başhekimin sunumu için tıklayınız.
 
Evde Sağlık Birimi

Aydın halkının ,sağlık hizmetlerine ulaşamayan bireyleri için;muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi için Sağlık Bakanlığına bağlı hastanemiz bünyesinde evde sağlık hizmetleri birimimiz mevcuttur.

Sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli yapılmasının önemi tartışılmazdır. Bu hizmetler insana verilen önemin ve değerin göstergeleridir.


 

Evde Sağlık Hizmetlerinin Amacı nedir?

Vatandaşlarımızın günlük hayatını daha kolaylaştırarak, hastalığın ve hastane şartlarının yarattığı olumsuz etkiyi en aza indirmek ve yaşam kalitelerini önemli ölçüde yükseltmektir.

 

Hangi Hastalara Hizmet Verir?

Evde Sağlık Hizmetleri, yatağa bağımlı, yaşlı, bakıma muhtaç, özürlü, hastanede uzun süre tedavi görmüş ve tedavisinin devamının evde sürdürülmesi gereken vatandaşlarımıza, ihtiyaçları olan sağlık hizmetlerinin ev ortamlarında sunulması amacını taşır.

 

Evde Sağlık Hizmetleri Ekibinde Kimler Çalışır?

Evde Sağlık Hizmetleri çalışmalarının yürütülmesi amacıyla hastanemiz tarafından bir araç tahsis edilmiş olup, 1 doktor, 2 hemşire, 1 sağlık memuru , 1 şoförden ve 1 tıbbi sekreterden  oluşan bir ekip hizmet vermektedir. Bununla beraber hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak gerektiği takdirde bu ekibe diğer sağlık personelinden de destek verilmektedir.

 

Hasta Ziyaretleri Hangi Sıklıkla Yapılır? Ve Ne Kadar Sürer?

Hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenir. Hastalarımızın sağlık ihtiyaçları ve hastalık halleri sona erene kadar gerekli bütün sağlık hizmetleri en iyi şekilde sağlanır.

 

Evde sağlık hizmetleri hangi saatlerde hizmet vermektedir?

Mesai saatleri içinde hizmet verilmektedir.

 
- Kardiyoloji Branşında Mesai Dışı Çalışma
- Romatoloji Uzmanı Poliklinik hizmetine başladı.
- Tıbbi Genetik Polikliniği
- MHRS İnternetten Randevu Almak İçin...
- MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi)